Registrácia

Prihláste sa

kontom z portálu www.ludialudom.sk
Žiadosť o pomoc (matej@marathonbb.com)

0

Banskobystrický maratón 2020

Hľadáme dobrovoľníkov na deviaty ročník jediného nočného maratónu v strednej Európe a zároveň tretieho najväčšieho maratónu na Slovensku. Staň sa Dobrovoľníkom Banskobystrického maratónu 2020!

Dobrovoľníctvo na športových podujatiach organizovaných počas bežeckej sezóny Marathon BB Tour je pre nás nesmierne veľkým prínosom. Dobrovoľníci zabezpečujú dôležité činnosti na trati a tým poskytujú určitý komfort bežcom, návštevníkom a divákom ale taktiež sú príjemcami a odovzdávajúcimi pozitívnych emócií a nadšenia. A to robí náš maratón jedinečným. Dobrovoľníci vykonávajú činnosti na štyroch dobrovoľníckych pozíciách: Štartový a cieľový sektor - je to miesto silných a krásnych emócií. Je to miesto prípravy, koncentrácie odhodlania, hrdosti, pokory, radosti, potu a mnoho krát aj sĺz z dojatia a úspechu. Dobrovoľníci odovzdávajú medaily, podávajú vodu, ovocie a odvádzajú bežcov z cieľového sektoru. Traťový servis - SMERNÍCI sú kľúčovým orientačným bodom pre bežcov na trati. Smerníci usmerňujú bežcov v správnom smere v kľúčových miestach trate, upozorňujú divákov a čistia úseky trate kadiaľ beží tisícka pretekárov. Dobrovoľníci z vlastnej iniciatívy povzbudzujú bežcov potleskom, pokrikom, tľapnutím ruky v momentoch kedy by to najradšej vzdali ale prekonajú bolesť a vyčerpanie a ich mentálne povzbudenie im dodá sily dobehnúť do cieľa. Traťový servis - OBČERSTVOVACIE STANICE Podobne ako smerníci tak aj dobrovoľníci na občerstvovacích staniciach sú nositeľmi pozitívnej energie a to najmä v momente kedy je potrebné doplniť tekutiny a kalórie bez ktorých sa maratón, pól maratón alebo štafeta beží len ťažko. Dobrovoľníci pripravujú a podávajú nápoje, občerstvenie a vlhčené špongie bežcom a zabezpečujú bezpečnosť odstránením predmetov z trate v okolí občerstvovacej stanice. Logistika a výstavba trate prebieha v čase kedy je všetko prázdne. Mesto sa prebúdza alebo už spí. Dobrovoľníci vykonávajú mierne namáhavú fyzickú činnosť (nosenie zábran, cien, materiálu v cieľovom sektore, na trati a podobne). Medzi tým si môžu dobrovoľníci urobiť vlastný program, odpočinúť si v zázemí pre dobrovoľníkov alebo sledovať priebeh podujatia ako diváci.

Zoznam miest výkonu dobrovoľníckej činnosti:
  • Banská Bystrica

Doplňujúce informácie

Realizácia od 6.6.2020 do 6.6.2020

Minimálny počet dobrovoľníkov 250

Maximálny počet dobrovoľníkov 550

Počet akceptovaných 0

Počet záujemcov 2

Časové nároky min. 6 hodín

Platnosť žiadosti o pomoc od 4.2.2020 do 31.5.2020

Prihlásení dobrovoľníci

Vzdelanie, prax a jazykové znalosti

Požadované vzdelanie

Iné kvalifikačné nároky Dovŕšenie veku 15 rokov minimálne v deň podujatia. Dobrovoľníci od 15-17 roku života a môžu zúčastniť podujatia iba so súhlasom zákonného zástupcu.

Zoznam jazykových znalostí: