Registrácia

Prihláste sa

kontom z portálu www.ludialudom.sk
Hľadám pomoc – Najčastejšie otázky


 1. 1.    Musím si na stránke vytvoriť profil?
 2. 2.    Ako môžem požiadať o pomoc dobrovoľníkov?
 3. 3.    Koľko stojí uverejnenie žiadosti o pomoc dobrovoľníkov?
 4. 4.    Žiadosť o pomoc dobrovoľníkov som vytvoril/a, ale nie je uverejnená. Prečo?
 5. 5.    Prečo nikto nereaguje na moju žiadosť o pomoc dobrovoľníkov?
 6. 6.    Ako zistím, či niekto zareagoval na moju žiadosť o pomoc?

 

ODPOVEDE:


 1. 1.    Musím si na stránke vytvoriť profil?

Áno, prvým krokom na stránke je registrácia na základe existujúcej e-mailovej adresy a hesla a vytvorenie profilu ako fyzickej alebo právnickej osoby (v prípade, že ste napríklad organizácia, obec alebo škola). Ak ste fyzická osoba, vyplníte údaje o sebe (vek, dosiahnuté vzdelanie, jazykové schopnosti a pod.), ak ste organizácia, vyplníte informácie o vašom zameraní, aktivitách a pod.

 

 1. 2.    Ako môžem požiadať o pomoc dobrovoľníkov?

Kliknite na „Hľadám pomoc“ – „Pozrite sa, kto ponúka pomoc“ – tu nájdete konkrétne ponuky dobrovoľníkov. Ak vás niektorá osloví, kliknite na „Využiť pomoc“. Otvorí sa vám krátky formulár, v ktorom konkrétnemu dobrovoľníkovi napíšete, akú pomoc od neho žiadate (volá sa to Neverejná žiadosť o pomoc – neverejná preto, lebo ju uvidí len konkétny dobrovoľník). Odoslaním žiadosti o pomoc dostane dobrovoľník informáciu a svoj záujem potvrdí alebo žiadosť odmietne.


Druhou možnosťou je vytvoriť si vlastnú žiadosť o pomoc dobrovoľníkov – kliknete na „Hľadám pomoc“ – „Nová žiadosť o pomoc“. Popíšete, na akú činnosť dobrovoľníkov potrebujete, kde sa bude vykonávať, od kedy do kedy, koľko dobrovoľníkov potrebujete, aké musia mať jazykové a kvalifikačné predpoklady a pod.

Táto vaša žiadosť bude verejná a dobrovoľníci, ktorí navštívia stránku, budú môcť na ňu reagovať.

 

 1. 3.    Koľko stojí uverejnenie žiadosti o pomoc dobrovoľníkov?

Nič. Uverejnenie žiadosti je zadarmo, rovnako ako ďalšie služby na portáli ĽudiaĽuďom.sk.

 

 1. 4.    Žiadosť o pomoc dobrovoľníkov som vytvoril/a, ale nie je uverejnená. Prečo?

Žiadosť musí pred publikovaním vždy schváliť administrátor portálu. Chránime tým portál pred prípadným uverejnením protizákonného, vulgárneho alebo nenávistného obsahu. Administrátor nezasahuje do textu žiadosti, iba posúdi, či je v súlade s pravidlami. Administrátor musí schváliť každú zmenu v žiadosti. Prvotný status pri novovytvorenej žiadosti je „Čakajúca na schválenie“, po schválení administrátorom sa objaví stav „Publikovaná“.

 

 1. 5.    Prečo nikto nereaguje na moju žiadosť o pomoc dobrovoľníkov?

Možno o nej dobrovoľníci ešte ani nevedia. Žiadostí môže byť veľa a preto musíte na tú svoju upozorniť. Napíšte svojim priateľom e-mail s informáciou o nej a požiadajte ich, aby ho poslali ďalej. Využívajte sociálne siete ako napríklad Facebook, skúste blogovať na blog.ludialudom.sk. Môžete skúsiť osloviť aj miestne médiá.

 

 1. 6.    Ako zistím, či niekto zareagoval na moju žiadosť o pomoc?

Zoznam vašich žiadosti nájdete pod vašim profilom (klik v pravom hornom rohu Môj profil / Zoznam žiadostí). Okrem toho, že vám o tom príde notifikačný email, vidíte zoznam prihlásených dobrovoľníkov aj v detaile vašej žiadosti (ikonky s fotkami).

Dobrovoľníka môžete akceptovať, zaradiť ako náhradníka (ak už máte dostatočný počet iných dobrovoľníkov), ale aj zamietnuť.