Registrácia

Prihláste sa

kontom z portálu www.ludialudom.sk
Žiadosť o pomoc (PBS)

0

Zapojte sa do boja proti plytvaniu s potravinami

Hľadáme dobrovoľníkov a dobrovoľníčky, ktorí nám chcú pomôcť bojovať proti plytvaniu s potravinami a s pomocou pre tých, ktorí trpia nedostatkom jedla.

Potravinová banka Slovenska v súčasnosti odoberá prostredníctvom partnerských organizácií a dobrovoľníkov potraviny z viac ako 548 predajní na celom Slovensku. Každý týždeň je to spolu viac ako 70 ton potravín. Potraviny prostredníctvom nás dostáva viac ako 149 charitatívnych organizácií a toto číslo v súčasnosti každým týždňom narastá o 3-4 nové organizácie. V roku 2020 sme vyzbierali a rozdelili viac ako 4 850 000 kg potravín (z toho 90 % boli prebytočné potraviny z veľkoobchodných reťazcov). Hľadáme dobrovoľníkov/ dobrovoľníčky, ktorí nám môžu pomáhať pravidelne jedenkrát/ viackrát týždenne, podľa možností. Pomoc spočíva najmä v odoberaní potravín z prideleného obchodu/ obchodov a ich prevoz do niektorej z partnerských charitatívnych organizácií alebo do skladu potravinovej banky. Okrem toho dobrovoľníkov niekoľkokrát ročne zapájame aj do pomoci pri zbierkach potravín. Ak by sa našli dobrovoľníci, ktorí by mali záujem venovať viac svojho času našej práci, radi ich zapojíme aj do realizácie projektov a aktivít, ktoré plánujeme na rok 2022.

Zoznam miest výkonu dobrovoľníckej činnosti:
  • Bratislava (kraj)

Doplňujúce informácie

Realizácia od 6.12.2021 do 31.12.2022

Minimálny počet dobrovoľníkov 1

Maximálny počet dobrovoľníkov

Počet akceptovaných 0

Počet záujemcov 4

Časové nároky podľa možností dobrovoľníka/ dobrovoľníčky

Platnosť žiadosti o pomoc od 2.12.2021 do 31.1.2022

Prihlásení dobrovoľníci

Vzdelanie, prax a jazykové znalosti

Požadované vzdelanie

Iné kvalifikačné nároky Nepožadujeme žiadne špeciálne kvalifikačné nároky, dôležitá je chuť pomáhať a dodržiavanie potrebných pravidiel v rámci práce s potravinami. To všetko dobrovoľníkom vysvetlíme na úvodnom zaškolení.

Zoznam jazykových znalostí: